2 Nisan 2010 Cuma

EN HIZLI TÜRK METİN ŞENTÜRK

Metin Şentürk bugün Ferrari'si ile hız dünyasında tarihe geçti. Bugünkü gündeme bakarak haberin devamını bir Türk kırmızı araçla Malezya GP'si öncesi antrenman turlarının en hızlı ismi oldu şeklinde getirmek isterdim. Ama bunun için çok uzun bir zamana ihtiyaç var. İnşallah günün birinde ne diyeyim!

Rekor anlamında şimdilik sevdiğim sanatçılardan biri olan Metin Şentürk ile yetinmek durumundayız. Engelli olmasına, çocukluk ve gençlik zamanlarında çok büyük sıkıntılarla, zorluklarla yoğrulmasına rağmen yaşama sevinci ve espri anlayışıyla ilgimi çekmiştir her zaman. Şentürk bugün daha bir şen. Şanlıurfa'daki GAP Havaalanı'nda Ferrari ile 292.89 km ortalama hızla giderek dünyanın görme engelli en hızlı insanı oldu. Dünyanın en kebap işlerinden birini yaptığını düşündüğüm Guiness Rekorları yetkilisi arkadaş da rekor denemesini takip etti ve bir önceki rekoru 23 km ile geçen Şentürk'e sertifikasını sundu. Kendisini tebrik ediyor, en kısa zamanda bu rekoruyla ilgili bir şarkı yapmasını umuyorum.

Son olarak da konuyla ilgili geçtiği habere "Dünyanın en hızlı körü" başlığını atan ajansa da "elinizin körü" demek istiyorum.

3 yorum:

bonaventure dedi ki...

kadir çetinçalı aa da işe başlasın.

ebruli dedi ki...

fiziki engeller aşılır yeterki insanın duyguları engelli olmasın metin şentürk bence bunun en başarılı kanıtlayıcısıdır.
ajansla ilgili düşüncelerine katılmamak elde değil ...

caveksk dedi ki...

e 303 km değilmiydi o sürat öyle okumuştum sanki ben ilk.