14 Kasım 2008 Cuma

BUZ PİSTİ'NDEKİ DRAM


ADI ROBERT MULLER...

0 28 YAŞINDA BİR BUZ HOKEYİ OYUNCUSU...

0 28 YAŞINDA "ÖLÜMÜ BEKLEYEN" BİR BUZ HOKEYİ OYUNCUSU...


YILLARDIR BUZ HOKEYİ OYNAYAN VE BİRÇOK BAŞARIYA SAHİP OLAN ALMAN SPORCU'YA 2 YIL ÖNCE KANSER TEŞHİSİ KONMUŞ...MULLER'İN BEYNİNDEKİ TÜMÖR ÇOK AGRESİF VE ÇABUK BÜYÜYEN BİR TÜRDENMİŞ. MÜLLER BİR DİZİ AMELİYAT OLMUŞ VE YAKLAŞIK 3 AYLIK TEDAVİ SÜRECİNİN ARDINDAN TEKRAR KOPAMADIĞI BUZ PİSTLERİNE GERİ DÖNMÜŞ. ALMAN SPORCU RAKİBİN ATTIĞI PAKLAR'A KAPATTIĞI GİBİ KANSERE DE KAPATMIŞ KALESİNİ. BU KANSER İLLETİNİN KALESİNE GOL ATMASINA İZİN VERMEMİŞ. YENİDEN ANTRENMANLARINA VE MAÇLARINA ÇIKAN MULLER BUZ PİSTLERİNE BOMBA GİBİ DÖNMÜŞ. TAKIMIYLA ULUSAL LİGDE İKİNCİ OLMUŞ VE KANADA'DAKİ DÜNYA KUPASINDA ÜLKESİNİ TEMSİL ETME HAKKINI KAZANMIŞ.


EVLİ VE 2 ÇOCUĞU OLAN MULLER NORMAL HAYATINA TEKRAR DÖNMENİN, TUTKUSU OLDUĞU BUZ PİSTİNDE KAYMANIN MUTLULUĞUNU YENİDEN YAŞAMAYA BAŞLAMIŞKEN, KADERİN KÖTÜ CİLVESİ ONU TEKRAR YAKALAMIŞ. RUTİN BİR MUAYENE SIRASINDA TÜMÖRÜN KENDİNİ YENİLEDİĞİ VE BU KEZ DAHA AGRESİF OLDUĞU, DAHA ÇABUK BÜYÜDÜĞÜ ANLAŞILMIŞ. MULLER APAR TOPAR BIÇAK ALTINA YATMIŞ. ANCAK DOKTORLAR BU KEZ KANSERLİ HÜCRENİN TAMAMINI ALMAYI BAŞRAMAMIŞ. DOKTORLAR ONA BU KEZ KÖTÜ HABERİ VERMİŞ, MULLER'İN SADECE 7 HAFTA ÖMRÜ KALMIŞ. BUGÜNLERDE TÜMÖRÜN GERİ KALANI MULLER'İN BEYİN DAMARLARINA BASKI YAPMAYA DEVAM EDİYOR.


YANİ 50 GÜN BİLE DEĞİL! SİZİN 7 HAFTA ÖMRÜNÜZ KALSA SON GÜNLERİNİZİ NASIL GEÇİRİRDİNİZ? MUTLAKA AİLENİZLE, SEVDİKLERİNİZLE OLMAK, YAPAMADIĞINIZ ŞEYLERİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTERSİNİZ. PEKİ MULLER NE Mİ YAPIYOR? O HALEN ÇOK SEVDİĞİ, KOPAMADIĞI BUZ PİSTLERİNDE KAYMAYA DEVAM EDİYOR. AYNI YAŞAM SEVİNCİNİ, AİLESİNE VE SPORA OLAN BAĞLILIĞINI SÜRDÜRÜYOR. MULLER "AKLIMDA SADECE HOKEY VAR. TEK HEDEFİM LİGDE OYNAMAYA TEKRAR BAŞLAMAK. TÜM AİLEME VE ARKADAŞLARIMA BANA VERDİKLERİ DESTEKTEN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDİYORUM." DİYOR. HİÇ ŞÜPHESİZ MULLER BİR SAVAŞÇI, BUZ PİSTİNDE OLDUĞU GİBİ HAYATININ EN ZOR ANINDA MÜCADELEYİ BIRAKMAYAN BİR SPORCU. KANSERE KARŞI 1-0 ÖNDE OLAN MULLER DİLİYORUZKİ BERABERLİK ŞANSINA İZİN VERMEZ...

Hiç yorum yok: