25 Mart 2009 Çarşamba

YILDIZLARA DOKUNABİLMEK - 1

Maradona ve Riquelme'nin arasında yaşananları binlerce kilometre öteden takip ediyoruz. Maradona'nın Riquelme'nin performansıyla ilgili söylediği sözler, Riquelme'nin bunun üzerine Maradona olduğu sürece Arjantin milli takımının formasını giymem demesi. Maradona ilk resmi maçına çıkacak, özel maçta Fransa karşısında harika bir futbolla kazanmışlardı. Riquelme'ye pek ihtiyaçları yok gibi gözükse de hücuma dönük ortasaha denince vazgeçilmez bir isimdir. Sonuçta ikili arasındaki bu restleşmenin kazananı ya da kaybedeni yok bana göre. Ancak şu bir gerçekki Arjantinliler Riquelme'yi çok seviyor; belki Maradona kadar belki de daha fazla diyemeyeceğim ama yapılan anketlerde Boca Juniors taraftarının Riquelme'yi daha çok sevdiği ortaya çıkmıştı. Riquelme'yi Messi'yle paslaşırken, Aguero'yu beslerken görmeyi çok isterdim. Aşağıdaki fotoğraflarda bir Çinli'nin gözyaşları herşeyi anlatıyor zaten...3 yorum:

Adsız dedi ki...

Mükemmel bir buluşma. Sir Bobby Charlton , Sir Alex Ferguson veya herhangi eski yeni bir United oyuncusu ile buluşsam aynı duygularda olurdum heralde.

hhkahraman dedi ki...

Riquelme iyi topçudur ama Boca taraftarı nasıl Maradona'dan fazla seviyor onu? Benim Suat Kaya'yı Metin Oktay'dan fazla sevmem gibi bir şey olur bu....

Manu dedi ki...

boca taraftarı bundan 3-4 sene önce efsane futbolcuları olarak oscar cordoba'yı da seçmişti sanki, net üzerinden yapılan bir oylamada. yanlış hatırlamıyorumdur umarım.